muzaffer öztürk logo png

Zemin Boyaları ve Uygulamaları

zemin boyaları ve uygulamaları

Zemin Boyaları ve Uygulamaları

Zemin boyaları ve uygulamaları zeminlere estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılan işlemlerdir. Gün geçtikçe zemin boyalarına talep artmaktadır. Zemin boyama veya zemin kaplama işlemleri oldukça fazla ilgi gördüğünden çeşitlilik olarak da bu boyalar zengindir.

Epoksi zemin boyaları bir çeşit kimyasal reçine olduğundan özel bir yere aittir. Birbirinden farklı desenleri ve renkleri epoksi zemin boyaları ile rahatlıkla elde edebilirsiniz. Zemin boyalarının tercih edilmesindeki başka bir sebep ise kullanışlı olmasındandır.

Zemin Boyaları Nerelerde Kullanılır?

Zemin boyaları farklı alanların zeminlerinde kullanılmaktadır. Zemin boyalarının en çok kullanıldığı alanlar ise endüstriyel alanlardır. Depoların, otoparkların veya üretim tesislerinin zeminleri, zemin kaplama ile kaplanmaktadır.

Epoksi boyama, epoksi kaplama renk ve desen konusunda çok daha fazla kolaylık sağladığından zemin boyalarında çeşitlilik de fazla olmaktadır. Günümüzde zemin boyalarının kullanım alanı da artmıştır.

Evlerde ve ofislerde sıklıkla zemin boyamalarına rastlanmaktadır. Görüntü açısından estetik bir görünüş oluşturmak için epoksi boyama, zemin boyama uygulamalarından faydalanılmaktadır.

Epoksi kaplama, zemin kaplama, epoksi ve zemin boyama uygulamaları hastaneler gibi hizmet sektöründe ve kamu kurumlarında da tercih edilmeye başlanmıştır. Günden güne kullanım alanı genişleyen zemin boyama işlemleri daha birçok alanda kullanılmaktadır.

Worker thermoplastic spray marking machine painting work on the street

Yol Çizgi Boyaları

Yol çizgi boyaları asfalt üzerine boyalar ile yapılan işaretlerden oluşmaktadır. Bu işaretler birçok kuralı ifade ederken aynı zamanda kişileri de uyarma konusunda etkilidir. Trafik kurallarının unutulmaması ya da özellikle dikkat edilmesi gereken yerlerde yol çizgi boyaları ile uygulama yapılmaktadır.

Asfalt zeminde kullanılacak boyanın kalitesi ve kalıcılığı standart boyalar gibi olmamalıdır. Bu boyanın son derece dayanıklı, kalıcı ve görünür olması gerekmektedir. Çabuk kuruyan ve sudan etkilenmeyen, sürtünmenin zarar veremeyeceği bir boya olması lazımdır. Yol çizgi boyama işlemlerinde zemin boya uygulamaları ekstra özenle yapılmaktadır.

İhtiyaç duyulan her alanda yol çizgi boyama, kaldırım boyama işlemleri ile birçok kural anlatılmaktadır. Trafikte sollama yapabileceği, yaya geçidi olduğu, şerit sayısının kaç olduğu gibi bilgiler bu zemin boyama işlemleri ile anlatılabilmektedir. Alışveriş merkezleri, otoparklar veya fabrikalarda zemin boyalarını sıklıkla tercih etmektedir.

dyo muzaffer öztürk boya

Kaliteli ve kullanışlı epoksi boyaları toptan ya da perakende olmak üzere mağazamızdan satın alabilirsiniz. Dilediğiniz zaman Yenişehir-Konak 1202/1 Sokak No:26 C-D İnşaatçılar Çarşısı (Gıda Çarşısı) İzmir şubemizi ziyaret ederek ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Bizlere 0232 449 13 22 numarasından ulaşabilirsiniz. Ayrıca direkt olarak sitemiz üzerinden “Teklif Alma” kısmını doldurarak fiyat bilgisi hakkında bilgi sahibi olabilir, fiyat alabilirsiniz. Ürünlerimiz yüksek kullanıcı memnuniyeti sağlamaktadır.

Neden Bizi Seçmelisiniz ?

Araştırma ile büyümek, kaliteli hizmet, doğru çözümler ve doğru malzemelerle siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaktayız.

muzaffer öztürk boya
muzaffer öztürk boya

Ürünlerimiz

Bünyemizde; İç cephe, Dış cephe, İzolasyon, Sanayi boyaları, Endüstriyel boyalar, Sprey boyalar, Özel boyalar, Isı yalıtım, Yangın grubu, Oto boyaları ve Mobilya grubu ürünleri için ihtiyacınız olan tüm malzemeleri bulundurarak size hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet vermekteyiz.